Wzdęcia, gazy, zaparcia, biegunki, uczucie przelewania, bóle jelit❓ SIBO/IMO Skuteczna terapia bez nawrotów❗

Sprawdź teraz

Indywidualna opieka dietetyczna

Wsparcie dietetyczne dopasowane do Twoich potrzeb!

Brak wolnych terminów

BRAK WOLNYCH TERMINÓW na współpracę indywidualną.

Aktualnie pracuję z pacjentami będącymi w trakcie dietoterapii oraz nowymi osobami, które zapisały się podczas zapisów 12 października. W przypadku zwolnienia się miejsc zostaną uruchomione oficjalne zapisy, a odpowiedni komunikat zostanie opublikowany z miesięcznym wyprzedzeniem na moich Social Mediach.

Zachęcam do skorzystania z przygotowanych przeze mnie gotowych planów dietetycznych, które znajdują się na stronie GOTOWE DIETY. Jeżeli masz wątpliwości, czy te plany będą dla Ciebie odpowiednie, zapoznaj się z przewodnikiem na stronie FAQ.

Małgorzata Lenartowicz Dietoterapia Lenartowicz

Dietoterapia to moja pasja! Wiedz, że objawy z którymi się zmagasz są sygnałem wysyłanym przez organizm! Nie lekceważ ich, bo mogą doprowadzić do choroby, lub nasilić tą już występującą!

Nadrzędnym celem dietoterapii, oprócz poprawy stanu zdrowia, eliminacji dokuczliwych objawów, poprawy samopoczucia oraz poprawy wyników badań, jest także zminimalizowanie oraz odrzucenie zbędnej farmakoterapii. To ogromnie ważne ponieważ każdy lek ma swoje skutki uboczne. Jeśli więc dzięki dietoterapii oraz zmianom w stylu życia można zmniejszyć dawki leków lub całkowicie z nich zrezygnować to dlaczego tego nie zrobić (zawsze w porozumieniu z lekarzem prowadzącym).
Specjalizuję się w dietoterapii niedoczynności tarczycy i choroby Hashimoto (sama żyję z tą chorobą - od kilku lat szczęśliwie w remisji) oraz innych chorób z autoagresji, zaburzeń żołądkowo - jelitowych (gastropatia, IBS, SIBO, WZJG, zaburzenia trawienia i wchłaniania), zaburzeń glikemii (cukrzycy, insulinooporności), PCOS, endometriozy, niedokrwistości, zaburzeń metabolicznych oraz problemów skórnych (trądzik, egzemy, łuszczyca, AZS).
Ukończyłam 5 letnie studia wyższe na kierunku dietetyka (kliniczna - studia magisterskie oraz psychodietetyka - studia licencjackie). Regularnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach z zakresu dietoterapii. Stale poszerzam swoje kwalifikacje.

Nie prowadzę pacjentów onkologicznych, z chorobami nerek oraz dzieci poniżej 16 roku życia.

Jeśli przed rezerwacją terminu konsultacji masz jakieś pytania, napisz do mnie prywatną wiadomość.

Dietę opracowuję w taki sposób, aby nic się nie marnowało. Każdy produkt jest wykorzystany.

Decydując się na współpracę ze mną będziesz jeść pysznie i to na co zasługuje Twój organizm, aby czuć się dobrze. Nauczę Cię wszystkiego tego co sama wypracowałam przez lata, a mianowicie zdrowej relacji z jedzeniem po to, aby skutecznie współpracować ze swoim ciałem. Rozpoznawać i reagować na sygnały jakie Ci wysyła. Wybierać produkty które Cię odżywiają, a eliminować te, po których objawy Twojej choroby zaostrzają się.
Jedzenie może być lekarstwem i jest paliwem dla organizmu. Może nas uzdrawiać, ale może też szkodzić.
Może powodować przypływ energii, łagodzić stany zapalne, korzystnie wpływać na mikrobiom jelitowy, na układ krążenia, ale i zafundować senność, rozdrażnienie, wzdęcia, bóle i zaparcia. Może wręcz zaostrzać objawy chorób.
Dieta to sposób odżywiania na stałe. Jeśli zrozumiesz, że zasługujesz na to, aby być zdrowym i szczęśliwym człowiekiem i zaczniesz realizować mój plan, lepsze samopoczucie doprowadzi Cię do kolejnych zmian.
Jako psychodietetyk podchodzę do pacjenta holistyczne biorąc pod uwagę także styl życia, rytm dobowy, czy poziom stresu.

Posiłki przygotowujesz z produktów ogólnodostępnych, na każdą kieszeń. Są smaczne, łatwe i szybkie w przygotowaniu. 

PIERWSZE SPOTKANIE

Konsultacja indywidualna + opracowanie diety

 • 500 zł

  Konsultacja 60-minutowa

 • 300 zł

  7-dniowy jadłospis (opcjonalnie)

W skład pakietu wchodzi:

 • szczegółowy wywiad przeprowadzony po uprzedniej wnikliwej analizie przesłanej przez Pacjenta dokumentacji (wypełniony kwestionariusz i wyniki badań - do spotkania przygotowuję się przed wizytą i mam już wstępny obraz, który uzupełniam wywiadem),
 • omówienie wyników badań,
 • analiza dotychczasowego sposobu odżywiania i stylu życia, 
 • omówienie popełnianych błędów, 
 • omówienie zasadności zaleceń, które należy wdrożyć razem z dietą celem realizacji założonych celów,
 • pisemna strategia działania przesłana do 2 dni po spotkaniu, będąca podsumowaniem spotkania, wraz z zaleceniami,
 • plan suplementacji jeżeli jest konieczna,
 • plan żywieniowy (jadłospis) wraz z zaleceniami.
Umów pierwszą konsultację

KAŻDE KOLEJNE SPOTKANIE

zachowanie ciągłości dietoterapii

 • 400 zł

  Konsultacja 40-minutowa

 • 300 zł

  7-dniowy jadłospis (opcjonalnie)

W skład pakietu wchodzi:

 • analiza postępów (wywiad kontrolny) przeprowadzana po uprzedniej wnikliwej analizie przesłanej przez pacjenta dokumentacji kontrolnej (wyniki badań, dzienniczek), 
 • omówienie oraz analiza wyników badań,
 • analiza i omówienie sukcesów, 
 • analiza i omówienie popełnianych błędów, 
 • edukacja, wsparcie mentalne pacjenta, odpowiedzi na pytania,
 • omówienie zaleceń, prowadzących do realizacji założonych celów,
 • plan suplementacji jeżeli jest konieczny,
 • plan żywieniowy (jadłospis)
Umów pierwszą konsultację

SYTUACJE SZCZEGÓLNE

brak ciągłości dietoterapii

 • 500 zł

  Konsultacja 60-minutowa

Wizyta po dłuższej przerwie (ponad 6-miesięcznej). Konsultacja wraz z wywiadem, zaleceniami + ustaleniem planu suplementacji. 

Umów pierwszą konsultację

Harmonogram współpracy

 • Aby skorzystać z mojej pomocy należy zarezerwować miejsce w grafiku poprzez wykupienie konsultacji. Sprzedaż odbywa się w konkretnych dniach. Informacja o dniu uruchomieniu zapisów pojawia się na mediach społecznościowych (Facebooku i Instagramie) oraz na wskazanej wyżej stronie sklepu.
  Ilość miejsc dla nowych pacjentów oraz dostępność terminów uzależniona jest od tego, czy aktualnie prowadzeni pacjenci zostaną wypuszczeni spod mojej opieki (gotowi na samodzielną pracę) zwalniając w ten sposób miejsca dla kolejnych osób.

  Czas, który poświęcam pacjentowi przed ułożeniem diety, jest ogromnie ważny. Spokojna, wnikliwa analiza informacji zawartych w formularzu, dołączonych wyników badań oraz informacji dodatkowych zawartych w wiadomości mailowej i uzyskanych podczas przeprowadzonego w trakcie wizyty wywiadu jest niezbędna, aby stworzyć strategię, według której będziemy działać. Jest jak układanie obrazka z rozrzuconych puzzli i ma na celu przekazanie Ci jak największej ilości istotnych informacji dotyczących Twojego stanu zdrowia i tego, według jakiego scenariusza będziemy pracować.

  Konsultacja odbywa się dwuetapowo

  Etap 1 - moje przygotowanie do konsultacji czyli analiza otrzymanej od pacjenta dokumentacji (kwestionariusz i wyniki badań) jeszcze przed spotkaniem. 

  Nie otwieram i nie zapoznaję się z otrzymaną dokumentacją na konsultacji przy pacjencie.
  Analizy otrzymanej dokumentacji dokonuję kilka dni przed spotkaniem, aby połączyć rozrzucone elementy układanki. Zestawić objawy i dolegliwości z załączonymi wynikami badań, ułożyć sobie w głowie i spisać wstępną strategię działania.  

  Etap 2 - wizyta pacjenta stacjonarnie w gabinecie lub online z wykorzystaniem komunikatora Skype (nie prowadzę konsultacji przez telefon - muszę widzieć osobę) oraz po wizycie pisemne przedstawienie strategii działania - czas trwania konsultacji to 60 minut. 

  Wywiad medyczny zebrany podczas wizyty jest niezbędny aby doprecyzować szczegóły oraz uzyskać odpowiedzi na kluczowe pytania które pojawiły się podczas analizy dokumentacji.  
  Podsumowaniem wizyty jest przesłanie pacjentowi pisemnej strategii działania w oparciu o stworzone indywidualne cele dietoterapii, oraz planu suplementacji (jeśli jest konieczna).

  Konsultacje odbywają się w środy i czwartki od godziny 9-tej do godziny 17-tej.

 • Po wykupieniu konsultacji Pacjent otrzyma kwestionariusz, który należy wypełnić i odesłać mailem. Po jego analizie informuję, jakie badania wykonać do konsultacji (to oszczędność czasu i kosztów wizyt na których omawia się tylko konieczność wykonania określonych badań).

 • Konsultacja kontrolna odbywa się stacjonarnie w gabinecie lub online z wykorzystaniem wideorozmowy SKYPE i ma na celu analizę postępów dietoterapii, analizę nowych wyników badań, informacji zawartych w prowadzonym dzienniczku żywieniowym, weryfikację i ewentualną modyfikację zleconej suplementacji oraz odpowiedź na pytania, które pojawiły się w trakcie stosowania diety. Etap ten jest konieczny przed ułożeniem kolejnego planu żywieniowego jako ciągłość dietoterapii.

 • Pracę nad dietą rozpoczynam po odbytej konsultacji. Nie ma możliwości zamówienia diety bez konsultacji. Podczas stosowania diety pacjent prowadzi dzienniczek żywieniowy, który otrzyma razem z dietą.

 • Konsultacja pilna przeznaczona jest dla pacjentów będących pod opieką dietetyczną. Przeprowadzana jest w formie rozmowy z wykorzystaniem komunikatora SKYPE lub stacjonarnie w gabinecie.

Regulamin współpracy

obowiązuje od 01.01.2020r.

  1. Konsultacja oznacza wyłącznie:
   • wizytę stacjonarnie w gabinecie,
   • wizytę z wykorzystaniem komunikatora SKYPE,
  2. Wizyta oznacza kontakt osobisty w gabinecie lub poprzez komunikator SKYPE.
   Gabinet znajduje się w Otwocku, kod pocztowy 05-400, ul. Powstańców Warszawy 3 (Gabinety Lekarskie KOT CENTER).
  3. Forma odbycia konsultacji nie wpływa na sposób postępowania z pacjentem.
  1. Warunkiem rozpoczęcia współpracy dietetycznej jest dokonanie zakupu pierwszej konsultacji na stronie https://qchenne-inspiracje.pl/products/konsultacja-dietetyczna/.
   W ciągu 2 dni od zakupu konsultacji zostanie potwierdzony mailowo jej termin, tj. dokładna data i godzina. Zostanie także podany adres e-mail, na który trzeba będzie przesłać wymagane przed konsultacją dokumenty.
  2. Na 14 dni przed planowanym terminem konsultacji należy przesłać maila z wypełnionym kwestionariuszem. Po jego analizie zostanie przesłana lista badań, które dietetyk chciałby przeanalizować przed konsultacją.
  3. Kompletna dokumentacja (kwestionariusz, wyniki badań, mailowe informacje dodatkowe) jest niezbędna do analizy stanu zdrowia i przygotowania się Dietetyka do konsultacji.
  4. Konsultacja odbywa się w formie wizyty stacjonarnej w gabinecie lub rozmowy online z wykorzystaniem komunikatora SKYPE. Wszelkie pytania na temat strategii żywieniowej, stanu zdrowia, planu żywieniowego etc. należy zadać podczas tej rozmowy. Czas trwania wizyty to 60 minut.
  5. Z powodu kolejnych oczekujących na wizytę pacjentów nie ma możliwości przedłużenia czasu trwania rozmowy jeśli pacjent spóźni się na umówioną wizytę. Wówczas wizyta ulega skróceniu o czas spóźnienia. Jeśli przyczyna opóźnienia leży po stronie dietetyka, umówione na kolejne godziny wizyty ulegają przesunięciu, o czym dietetyk poinformuje telefonicznie i mailowo.
  6. Drugim etapem pierwszej konsultacji jest przygotowanie i przesłanie pacjentowi pisemnej strategii dietoterapii, oraz planu suplementacji (jeśli jest taka konieczność).
  7. Konsekwencją przedstawionej na konsultacji strategii dietoterapii będzie rozpisanie planu żywieniowego za dodatkową opłatą (zgodnie z cennikiem). Plan żywieniowy przesyłany jest w ciągu 7 dni od otrzymania wpłaty.
  1. O konsultacji kontrolnej możemy mówić wtedy, kiedy pacjent jest pod opieką dietetyczną, a od poprzedniej konsultacji nie minęło więcej niż 3 miesiące. Termin takiej konsultacji ustalany jest indywidualnie z dietetykiem.
  2. Po zarezerwowaniu terminu dogodnego dla obu stron dietetyk oczekuje wpłaty za konsultację w ciągu następnych 7 dni. Nie dokonanie opłaty oznacza zwolnienie terminu dla innej osoby.
  3. Na dwa dni przed planowanym terminem konsultacji należy przesłać maila z wypełnionym dzienniczkiem żywieniowym oraz sugerowanymi wynikami badań. Jeśli dokumenty nie zostaną dostarczone, podczas konsultacji dietetyk oprze się na wywiadzie z pacjentem. Wyniki badań i dzienniczek należy przesłać jako załącznik, nie poprzez wklejenie do treści maila. Załączniki powinny być w formie skanu lub zdjęcia, a plik nie powinien przekraczać 1MB.
  4. Wszelkie pytania na temat strategii żywieniowej, stanu zdrowia, planu żywieniowego etc. należy zadać podczas konsultacji. Czas trwania wizyty to 40 minut.
  5. Po zakończeniu konsultacji dietetyk nie odpowiada mailowo na pytania, które nie zostały zadane podczas rozmowy. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy na konsultacji ustalono z dietetykiem konieczność dosłania dodatkowych informacji lub wyników badań.
  6. Umówioną konsultację można przełożyć na inny termin, o ile jest wolne miejsce w grafiku. Niestawienie się na umówioną konsultację (wizyta w gabinecie, dostępność na SKYPE) oraz brak kontaktu skutkuje nie odbyciem się konsultacji bez możliwości zwrotu dokonanej opłaty. 
  7. Konsultacje kontrolne mają na celu analizę postępów dietoterapii, analizę nowych wyników badań, informacji zawartych w prowadzonym dzienniczku żywieniowym, weryfikację i ewentualną modyfikację zleconej suplementacji, oraz uzyskanie odpowiedzi na pytania, które pojawiły się w trakcie stosowania diety.
   Czas przeznaczony na konsultację kontrolną wynosi 40 minut.
  8. Z powodu kolejnych oczekujących na wizytę pacjentów nie ma możliwości przedłużenia czasu trwania konsultacji jeśli pacjent spóźni się na umówioną wizytę. Wówczas wizyta ulega skróceniu o czas spóźnienia. Dotyczy to także konsultacji SKYPE, dlatego proszę być obecnym przy komputerze o wyznaczonej godzinie.
   Jeśli przyczyna opóźnienia leży po stronie dietetyka wizyty ulegają wydłużeniu. Pacjenci zostaną powiadomieni o tym fakcie.
  9. W przypadku braku ciągłości dietoterapii należy umówić się na konsultację tak jak nowe osoby, poprzez wykupienie konsultacji na stronie Konsultacja przed ułożeniem diety.

  W korespondencji mailowej proszę pod treścią wiadomości zachowywać wcześniejszą korespondencję.

  1. Forma przesyłania dokumentacji.
   Wszelką dokumentację, w tym kwestionariusz, wyniki badań i dzienniczek żywieniowy, należy przesyłać jako załączniki, nie poprzez wklejenie do treści maila. Załączniki powinny być w formie pliku xls, doc, pdf, jpg (skan lub zdjęcie), a każdy plik nie powinien przekraczać 500kB.
  2. Po zakończeniu konsultacji dietetyk nie odpowiada mailowo na pytania, które nie zostały zadane podczas rozmowy. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy na konsultacji ustalono z dietetykiem konieczność dosłania dodatkowych informacji lub wyników badań.
  3. Pytania dotyczące plany żywieniowego.
   Po otrzymaniu planu żywieniowego można wysłać pytania dotyczące otrzymanego planu. Pytania, które nie dotyczą planu żywieniowego, a dotyczą stanu zdrowia, wyników badań, są prośbą o komentarz po odbytej w międzyczasie wizycie lekarskiej, są traktowane jak konsultacja pilna i wymagają dokonania dodatkowej opłaty.
  4. Komunikacja mailowa.
   Ponieważ każdy dzień pracy rozplanowany jest godzinowo albo na pisanie planu żywieniowego dla pacjentów albo na konsultacje, dietetyk nie udziela odpowiedzi na pytania, które nie zostały zadane podczas konsultacji, a które pojawiają się pomiędzy konsultacjami. Dietetyk nie udziela także komentarzy po odbytej przez pacjenta między konsultacjami wizycie lekarskiej, nie interpretuje wyników badań, które pacjent wykona między konsultacjami, etc.
   Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy na konsultacji ustalono z dietetykiem konieczność dosłania dodatkowych informacji lub wyników badań.
   Pytania, które pojawiają się między konsultacjami, należy zebrać w listę i przedstawić podczas zaplanowanej, opłaconej konsultacji lub konsultacji pilnej.
   Wykluczone są sytuacje w których po całym dniu pracy z umówionymi na konkretne godziny pacjentami (przeprowadzane konsultacje) lub pracy nad ułożeniem planu żywieniowego dla umówionych na dany dzień pacjentów, pracę dietetyka paraliżują otrzymane maile. 
   Wykluczone są sytuacje, w których kosztem czasu zarezerwowanego dla danej osoby na napisanie planu żywieniowego dietetyk odpisuje na maile, oraz sytuacje, kiedy dietetyk odpisuje na maile do późnych godzin wieczornych po godzinach pracy.
  5. Konsultacja pilna.
   Jeśli sytuacja jest pilna, można skorzystać z płatnej konsultacji pilnej. Wówczas należy wysłać maila i ustalić dogodny termin na konsultację SKYPE lub telefoniczną i dokonać opłaty konsultacyjnej.

   

  1. Po odbytej konsultacji i akceptacji zaproponowanej strategii wpisuję w grafik do rozpisania diety. Pacjent otrzyma wówczas numer konta, na który należy dokonać wpłaty za napisanie diety.
  2. Do pracy nad dietą przystępuję w momencie zaksięgowania wpłaty na koncie.
  3. Czas oczekiwania na dietę wynosi zwykle do 7 dni roboczych licząc od dnia zaksięgowania wpłaty na koncie. Zawsze informuję mailowo, w który dzień prześlę dietę.
   Nie pracuję w weekendy, święta, w czasie urlopu i w dni ustawowo wolne od pracy.
  4. Po otrzymaniu zamówionej diety nie ma możliwości jej modyfikacji, (np. po otrzymaniu diety przypomniało mi się że boli mnie brzuch po papryce, ale nie napisałam tego w formularzu) ale jest możliwość konsultacji i ustalenia zamienników.
  5. Osoba zamawiająca dietę musi posiadać wagę kuchenną, ponieważ nie wszystkie produkty da się ilościowo określić za pomocą miar domowych.
© 2024 dietoterapia-lenartowicz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona używa plików cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.